Radosne odliczanie czyli Kalendarz Adwentowy DIY

Jeśli chcesz, aby okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia był wyjątkowy dla twojego dziecka, wykonaj dla niego Kalendarz Adwentowy DIY. Kalendarz ten już po raz drugi  gości u nas w domu. W zeszłym roku odliczanie czasu do Bożego Narodzenia z kalendarzem sprawiło tyle radości moim dzieciom, że w tym roku również postanowiłam wykonać go dla nich. W końcu te święta to czas radości, w którym każdy, nie tylko dzieci, uwielbiają otrzymywać prezenty i niespodzianki.

radosne odliczanie czyli kalendarz adwentowy diy

 

Jak wykonać?

Konstrukcja tegorocznego Kalendarza Adwentowego jest  bardzo prosta i może mało odkrywcza, ale efekt jest super. Uprzednio zapakowane upominki wieszamy na obciętej gałęzi brzozy. Wystarczy ją jeszcze udekorować za pomocą gałązek  świerku, lampek LED, styropianowych płatków śniegu i gotowe.

Oto lista rzeczy, które wykorzystałam do wykonania kalendarza:

  1. gałąź brzozy
  2. szary papier (dużo szarego papieru!)
  3. sznurki, tasiemki ozdobne
  4. gałązki świerku
  5. światełka LED
  6. cyfry ze szablonu do wydruku
  7. nożyczki
  8. dziurkacz
  9. taśma klejąca
  10. styropianowe płatki śniegu

Poniżej wstawiam link do grafiki którą wykorzystałam przy tworzeniu tegorocznego kalendarza. Ten oryginalny szablon znalazłam u pewnej zagranicznej blogerki.

POBIERZ TUTAJ

 

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

W zeszłym roku były to u mnie słodkości. W tym roku postawiłam na drobne upominki, takie jak książeczki, malowanki i małe zabawki. Wszystkie upominki zaczęłam zbierać stosunkowo wcześnie. Dzięki temu skorzystałam z wielu promocji, a  średni koszt jednego upominku nie przekroczył kwoty 2.5 zł.

radosne odliczanie czyli kalendarz adwentowy diy

Myślę, że własnoręcznie wykonany Kalendarz Adwentowy dostarczy każdemu dziecku wiele radości, a dla nas dorosłych będzie stanowić miłe świąteczne uzupełnienie wystroju.

radosne odliczanie czyli kalendarz adwentowy diy

radosne odliczanie czyli kalendarz adwentowy diy

radosne odliczanie czyli kalendarz adwentowy diy

A tak wyglądał mój zeszłoroczny Kalendarz Adwentowy