Plakat- mapa twojego miasta

plakat-mapa twojego miasta

Gdy pierwszy raz zobaczyłam czarno-białe plakaty map wielkich miast takich jak Nowy Jork czy Londyn zapragnęłam mieć podobny- oczywiście swojego miasta. Z uwagi, iż moje rodzinne miasto nie należy do wielkich aglomeracji, nie mogłam kupić w sieci takiego plakatu. I po raz kolejny okazało się, że potrzeba jest matką wynalazków. Przeszukałam pół internetu, żeby znaleźć sposób,aby wykonać plakat mojego miasta i znalazłam.

Do wykonania plakatu  posłużyłam się aplikacją  Snazzy Maps, która pozwala stworzyć mapy w indywidualnym stylu  i dopasować je do swoich potrzeb. Jest to darmowe narzędzie, ale należy pamiętać, że każdego dnia możesz maksymalnie pobrać 10 wygenerowanych map.

Jesteście gotowi? To do dzieła!

  1. Otwórz w przeglądarce internetowej stronę Snazzy Maps.
  2. Przejdź do zakładki EXPLORE i wybierz interesujący Cię styl mapy.

plakat-mapa twojego miastaplakat-mapa twojego miasta

 

3. Po kliknięciu na wybrany styl zobaczysz podobne okno:

plakat-mapa twojego miasta

Snazzy Maps umożliwia korzystanie z gotowych skórek, jak również umożliwia tworzenie własnych. Jeżeli chcesz stworzyć swój niepowtarzalny styl przejdź do zakładki CREATE A STYLE. Ja do stworzenia swojej mapy skorzystałam z gotowej skórki o nazwie Minimal.

4. W celu pobrania mapy na komputer należy nacisnąć:

plakat-mapa twojego miasta

Możesz również edytować wybrany styl naciskając ikonę wyżej.

5. W następnym etapie możesz wybrać rozmiar mapy. Maksymalny rozmiar w jakim można pobrać obraz to 1000px na 1000px.

plakat-mapa twojego miasta

Wydaje mi się, że  tworzenie map w Snazzy Maps jest bardzo intuicyjne i poradzi sobie z nim z każdy, nawet ktoś kto dobrze nie zna języka angielskiego.

6. Pamiętajcie w aplikacji pobrałam tylko mapę. Całą pozostałą oprawę czyli ramka, nazwa miasta i współrzędne wykonałam już w Wordzie.

plakat-mapa twojego miasta

plakat-mapa twojego miasta

Plakat  stał się wyjątkową ozdobą mojego mieszkania. W planach mam zamiar wykonać więcej takich plakatów.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do stworzenia niesamowitej i wyjątkowej mapy swojego miasta bądź miejsca bliskiego Waszemu sercu.  Powodzenia! Bądźcie kreatywni!