Papierowe worki

W ostatnim czasie papierowe worki podbijają internet. Znajdziecie ich całe mnóstwo na Instagramie czy Pinerest. Znalazły one zastosowanie jako kosze na zabawki, osłonki roślin czy pojemniki na przybory biurowe.

Te papierowe worki podbiły również moje serce. Niestety ich wysoka cena skutecznie zniechęciła mnie do ich zakupu. Postanowiłam więc spróbować wykonać taki worek sama.I jak się okazało jest to bardzo łatwe to zrobienia, a koszt jego wykonania nie przekracza 5 zł.

Przygotuj następujące produkty:
  • arkusz brązowego papieru do pakowania,
  • arkusz białego papieru do pakowania
  • nożyczki
  • klej lub taśmę dwustronną

Papier biały i brązowy przytnij do jednakowej szerokości. Nie podaję wymiarów papierów, ponieważ zależą one od wielkości worka jaki chcecie wykonać. Ja w moim tutorialu używam białego papieru w formacie A3, więc wykonuję worek w wersji mini. Papier brązowy powinien być kilka centymetrów wyższy. Ten wyższy brzeg przyciąłem dekoracyjnymi nożyczkami, ale to nie jest konieczne.

Następnie ten sam brzeg należy zawinąć jak na zdjęciu poniżej. Przechodzimy teraz do dwóch krótszych brzegów papieru, które będziemy sklejać, aby otrzymać tubę . Jeden z nich należy zagiąć na szerokość 1-2 cm i podkleić.

Następnie na zagięty brzeg nakładamy klej i łączymy go z z drugim brzegiem, otrzymując wcześniej wspomnianą tubę.  Pozostało nam jeszcze sklejenie spodu worka. Zastosowałam tu sposób, który stosuje się przy wykonywaniu  torebek na prezenty (patrz zdjęcia poniżej).

Ostatnim krokiem jest sklejenie nachodzących się na siebie dolnych warstw papieru. Możesz to wykonać za pomocą kleju lub taśmy.

10 minut i papierowy worek gotowy!

Wykonany worek należy teraz ozdobić. Ja do stworzenia swoich mini worków wykorzystałam biały papier już z gotowym wydrukiem. Ale ty możesz udekorować go według własnego uznania  -zrobić rysunek markerem, przykleić naklejki itp.

Poniżej przedstawiam Wam moją papierową torbę w rozmiarze XXL.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do tego prostego DIY. Powodzenia!